Diagnostyka komputerowa samochodów — Rzeszów

 

Zajmujemy się diagnostyką komputerową samochodów w okolicy Rzeszowa, a dokładnie w Tyczynie. Usługa jest wykonywana przy użyciu nowoczesnych programów. Dzięki nim w precyzyjny sposób odnajdujemy źródło problemu i wskazujemy działania, które są konieczne do jego usunięcia.

 

W coraz większej ilości samochodów komputery odpowiadają za sterowanie silnikiem i podzespołami, dlatego nowoczesne technologie diagnostyczne umożliwiają ocenę kondycji układu, wykrycie odchyleń od normy oraz lokalizację usterki i jej przyczynę. Uzyskana wiedza umożliwia przystąpienie do naprawy, a także skraca jej czas, ponieważ znalezienie źródła problemu odbywa się w automatyczny sposób.

 

Procedura polega na tym, że komputer diagnostyczny podłącza się do komputera pokładowego auta. Nie ma konieczności dokonywania ryzykownego rozkładania poszczególnych elementów czy osobistej oceny konkretnych podzespołów. Wszystko trwa zaledwie kilka minut.

 

Jakie problemy wykrywa się w trakcie diagnostyki komputerowej?

 

Komputery pokładowe samochodów są wyposażone w układy diagnostyczne, które odpowiadają za prawidłowe zakresy pracy wszystkich podzespołów oraz czujników. Niestety, często zdarza się, że niektóre parametry odbiegają od normy.

 

Przy pomocy specjalistycznego oprogramowania jesteśmy w stanie rozpoznać kody usterek:
    • systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC,
    • immobilizera,
    • układu paliwowego,
    • sterownika silnika.

 

Rozpoznajemy również kody usterek odpowiedzialnych m.in. za problem z funkcjonowaniem poduszek powietrznych. Sprawdzamy parametry auta w trakcie jazdy, takie jak np. czas wtrysków. Dzięki temu zyskujemy całościowy ogląd na kondycję pojazdu.

 

Oferujemy szeroki zakres usług związanych z pracą silnika, dlatego wykonujemy również usuwanie Adblue, które jest w pełni bezpieczne dla pojazdu. Doradzimy Ci, co zrobić, żeby podnieść sprawność samochodu i uzyskać pełen komfort podczas jazdy.

 

Kiedy należy wykonać diagnostykę komputerową auta?

 

Diagnostykę należy przeprowadzać co najmniej raz w roku. To pozwoli zminimalizować ryzyko poważnych awarii i na bieżąco usuwać drobne usterki. Warto pamiętać o wizycie w ProRace również po każdej kolizji. Nawet jeśli wydaje się, że auto nie ucierpiało poważnie w jej trakcie, może się okazać, że poszczególne parametry pracy silnika są zaburzone.

 

Procedura jest zalecana również gdy: 
    • na desce rozdzielczej pojawią się kontrolki świadczące o zaburzeniu pracy auta, 
    • pojawią się trudności z uruchomieniem silnika lub zauważysz spadek jego mocy, 
    • zwiększy się spalanie paliwa.

 

Usługę proponujemy właścicielom aut oraz tym, którzy zamierzają kupić swój pierwszy pojazd i chcą sprawdzić jego stan techniczny. Gwarantujemy korzystne ceny i pełne wsparcie naszych specjalistów. Umów się na wizytę drogą mailową lub telefoniczną.

KONTAKT

ProRace Chiptuning

 

Kielnarowa 26C, 36-020 Tyczyn
woj.podkarpackie
Rzeszów

 

+48 886-653-190

 

specperfo@gmail.com