Usuwanie DPF – Rzeszów – skorzystaj z pomocy fachowców

Usuwanie DPF polega na wyłączeniu dotrysku dodatkowej dawki paliwa, a przez to zablokowaniu regeneracji filtra DPF. W przypadku niesprawnego układu lub niewłaściwie eksploatowanego pojazdu dodatkowy dotrysk paliwa może spowodować rozrzedzenie i wzrost poziomu oleju, a w jego wyniku uszkodzenia silnika/turbiny.

 

W naszej dużej bazie danych posiadamy pliki umożliwiające wyłączenie map DPF (FAP) w każdym modelu samochodu. Nasi specjaliści nieustannie pracują nad jej aktualizacją. Skorzystaj z naszego doświadczenia, aby przeprogramować swój ECU i dezaktywować proces regeneracji DPF.

 

Filtr cząstek stałych (zwany DPF lub FAP) to filtr umieszczony tuż za turbosprężarką. Jest specjalnie zaprojektowany w celu zmniejszenia ilości cząstek stałych (sadzy/popiołu).  Zadaniem tego elementu jest tworzenie czystszych i bardziej przyjaznych dla środowiska spalin emitowanych do atmosfery.

 

DPF stopniowo zmniejsza swoją sprawność i jest coraz bardziej zapychany, co jest normalną częścią jego żywotności. Proces zwany regeneracją czasami ma na celu „oczyszczenie” filtra cząstek stałych. Niestety wymaga to specjalnych warunków jazdy, a jeśli nie zostaną one spełnione, stopień zatkania może przekroczyć próg, w którym komputer sterujący silnikiem jest w stanie zregenerować filtr – co prowadzi do problemów z utratą mocy, a nawet ryzyka uszkodzenia innych części z powodu przegrzania.

 

Oprócz usuwania DPF zajmujemy się także usuwaniem EGR i świadczymy wiele innych usług. Jesteśmy fachowcami, którzy posługują się wyłącznie nowoczesnymi i sprawdzonymi oprogramowaniami. Zapraszamy do współpracy klientów z Rzeszowa i Tyczyna, gdzie znajduje się nasza siedziba.

KONTAKT

ProRace Chiptuning

 

Kielnarowa 26C, 36-020 Tyczyn
woj.podkarpackie
Rzeszów

 

+48 886-653-190

 

specperfo@gmail.com