Launch Control – Rzeszów – obsługa aut z silnikami benzynowymi

 

Przeprowadzamy procedurę Launch Control w okolicy Rzeszowa. Usługa jest skierowana do właścicieli aut z silnikami benzynowymi, którzy chcą poprawić przyspieszenie ze startu stojącego, czyli np. po staniu na światłach czy na skrzyżowaniu. Zabieg polega na aktywacji strzałów z wydechu po odpuszczeniu gazu. Do uwydatnienia strzałów warto pomyśleć o modyfikacji układu wydechowego — wówczas efekt będzie przekładał się na podniesienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

 

Czym jest Launch Control — procedura startu

 

Kontrola startu (Launch Control) to zaawansowany system wspomagania jazdy (ADAS) występujący w samochodach sportowych i innych pojazdach nastawionych na osiągi, który ułatwia szybkie przyspieszanie ze startu zatrzymanego.

 

Znane ADAS są wyraźnie ukierunkowane na pomoc w zakresie bezpieczeństwa, taką jak ostrzeganie o martwym polu i pomoc w utrzymywaniu pasa ruchu. Z drugiej strony, Launch Control została zaprojektowana tak, aby wytworzyć maksymalną moc i przyczepność, by pojazd mógł jak najszybciej przyspieszyć z zatrzymania. Podczas gdy część nazwy „kontrola” ma aspekt bezpieczeństwa, nacisk kładziony jest na „uruchomienie” i kolejne czasy od zera do 60 mil na godzinę.

 

Wiele nowych samochodów, ciężarówek i SUV-ów ma wybieralne tryby jazdy.  Zwykle dostępne jako Eco, Comfort i Sport, inne tryby mogą obejmować Smart, Sport+ i Individual.

 

Za naciśnięciem przycisku kierowca może dostosować zachowanie pojazdu w zależności od zmieniających się warunków drogowych lub preferencji.  Każdy tryb jest skalibrowany w celu zmiany przełożeń, reakcji przepustnicy, ustawień zawieszenia, wyczucia kierownicy i kontroli trakcji.

 

Aktywacja Launch Control
 

Po przeprowadzeniu aktywacji Launch Control uruchomienie funkcji w każdym aucie wygląda w podobny sposób — wystarczy lewą nogą nacisnąć pedał hamulca, a prawą gazu. Wszystko powinno odbyć się w krótkim czasie i przy użyciu dużej ilości siły. Gdy zwolnisz hamulec, samochód automatycznie ruszy. Jeśli procedura aktywacji trybu będzie wyglądała w Twoim aucie inaczej, poinformujemy Cię o tym, jak sprawnie ją przeprowadzić.

 

Kiedy warto aktywować tryb przyspieszenia?

 

Aktywacja trybu spodoba się tym, którym zależy nie tylko na wygodnej, ale i efektownej jeździe. Utrzymanie odpowiedniej trakcji silnika w trakcie ruszania umożliwia właściwie natychmiastowe ruszenie po puszczeniu pedału hamulca. Brak uruchomionej procedury startu sprawia, że proces trwa znacznie dłużej. Jeśli zależy Ci na poprawie pracy silnika, skorzystaj z naszej mobilnej hamowni drogowej, która umożliwia zmierzenie mocy i momentu obrotowego w pojazdach różnych marek.

 

Launch Control — czy warto?

 

Launch Control to opcja dla pasjonatów motoryzacji, którzy chcą zwiększać i maksymalnie wykorzystywać osiągi swojego auta. Użycie pełnej mocy silnika podczas ruszania zwiększa eksploatację jego poszczególnych elementów. Nie musisz się jednak obawiać o to, że już po kilku razach użycia trybu ulegną one zniszczeniu. Chodzi raczej o dziesiątki, a nawet setki powtórzeń, a z procedury startowej nie korzysta się podczas codziennej jazdy.

 

KONTAKT

ProRace Chiptuning

 

Kielnarowa 26C, 36-020 Tyczyn
woj.podkarpackie
Rzeszów

 

+48 886-653-190

 

specperfo@gmail.com